یکی از دغدغه های اصلی دانش آموزان در حین تحصیل، برخوردن به سوالاتی است که یا برای رسیدن به جواب آن عجله دارند و یا به پاسخ دهنده ای برای دریافت پاسخ صحیح، دسترسی ندارند. گاهی حتی این سوالات شامل مسائل مشاوره ای و برنامه ریزی تحصیلی هم می شود که پاسخ به آن ها دانش آموز را از دغدغه و درگیری های ذهنی رها می کند.

بخش پرسش و پاسخ پاد خدمتی متمایز و پرکاربرد از پاد است که شامل حوزه وسیعی از مباحث آموزشی، مشاوره ای و تحصیلی در قالب پرسش و پاسخ است و در آن جمعی از دانش آموزان، اساتید، مشاوران و کارشناسان فعالیت می کنند.

چیزی فراتر از تالارهای گفت و گو

شاید نخستین سوالی که در مورد بخش پرسش و پاسخ پاد به ذهن می‌رسد فرق آن‌ها با انجمن‌های گفت‌وگو (forum)  ها باشد؟ در انجمن‌های گفت‌و‌گو  هم کاربران عضو می‌توانند سوالات خود را مطرح کنند و پاسخ کاربران دیگر را ببینند. اما ساختار بخش پرسش و پاسخ پاد کمی متفاوت است. در اینجا مباحث تنها در قالب «پرسش» و «پاسخ» مطرح می شوند و در واقع هدف فقط پرسش و پاسخ است. اگر شما می‌خواهید در مورد سوال مطرح شده از طرف یک کاربر صحبت یا بحث کنید ولی حرف شما جوابی برای آن سوال نیست، می‌توانید آن را در قالب نظر مطرح کنید. بنابراین معمولاً در سایت‌های پرسش و پاسخ بسیار سریع تر از انجمن‌ها به نتیجه می‌رسید.

رای دادن به سوالات و جواب‌ها

 به کمک این ویژگی سوال‌ها و همین‌طور جواب‌های مهم خیلی راحت‌تر پیدا می‌شوند.

در واقع شما مانند دیگر سایت‌های مبتنی بر رای کاربران، در صفحه اول جدیدترین، پربازدیدترین و داغ ترین مباحثی را دارید که در اینجا همان سوال‌ها هستند.

 

انتخاب بهترین جواب

از ویژگی های برتر این بخش امکان رای دادن و اصطلاحا «پذیرفتن پاسخ» است یعنی پرسشگر با امکان قبول یک پاسخ، به خواننده نشان می دهد که پاسخ مورد نظر، جواب اوست. در انجمن‌های گفت‌و‌گو سنتی برای پیدا کردن جواب یک سوال مطرح شده گاهی وقت‌ها مجبور هستید همه جواب‌ها و نظرات داده شده را بخوانید، اما با کمک ویژگی بهترین جواب، علاوه بر اینکه سوالاتی که به جواب رسیده‌اند مشخص می‌شوند، هر کاربر می‌تواند بلافاصله بعد از دیدن سوال، بهترین جواب داده شده را ببیند.

سوال زمان دار

از ویژگی های منحصر بفرد بخش پرسش و پاسخ پاد امکان تعیین زمان یا مهلت پاسخگویی به سوال مطرح شده در مورد سوالاتی است که پرسشگر برای رسیدن به پاسخ آن ها عجله دارد؛ البته کاربر برای داشتن چنین ویژگی، خود نیز باید در سایت فعال باشد!

نشان‌ها، مدال‌های افتخار شما

یکی از دلایلی که کاربران را به استفاده و مشارکت در بخش پرسش و پاسخ پاد مشتاق می‌کند، نشان‌ها یا  مدال‌هایی است که سایت بر مبنای فعالیت آن ها به ایشان می‌دهد. این نشان‌ها تنها بر اساس میزان مشارکت نیستند، مثلاً بر اساس میزان لایک هایی که روی یک سوال یا جواب می گیرید؛ امتیاز دریافت می کنید، سوالتان به عنوان محبوب شناخته می شود و نهایتا با توجه به میزان امتیازات در هر بخش، نشان مخصوص آن را دریافت خواهید کرد. در واقع مدال‌ها، دستاوردها و افتخارات کاربران هستند  که نه تنها به میزان شهرت کاربر کمک می‌کنند بلکه امکانی را فراهم می کنند برای استفاده از امکانات و خدمات برتر و خاص پاد.  

 

 

بخش پرسش و پاسخ پاد در یک نگاه:

بزرگ ترین مرکز پرسش و پاسخ تعاملی با محوریت آموزش در کشور:

امکان طرح سوال و پاسخگویی توسط سایر کاربران (دانش آموز، استاد) امکان سرچ سوال و دسترسی به سوالات مشابه دسترسی به منبعی از سوال و جواب های پرکاربرد قابلیت ارائه پرسش یا پاسخ در قالب متن، عکس و یا فیلم و ...